Kahtalı Mıçe’nin sağlık durumu! ‘Dualarınızı esirgemeyin’

Sanat camiasından duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeniyle ‘Felaket Tellalı’ olarak tanınan Onur Akay, Kahtalı Mıçe’nin sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

“KEMOTERAPİ TEDAVİSİ SÜRÜYOR”

Gırtlak kanseri teşhisi konulan sanatçımız Antalya’da tedavi görüyor. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yatan sanatçımızın kemoterapi tedavisi de devam ediyor. Ayrıca sanatçımızın ekonomik anlamda sıkıntılar yaşadığını da öğrendim. Lütfen dualarınızı esirgemeyin.

DEPREM FELAKETİNDE AKRABALARINI KAYBETTİ

6 Şubat 2023’te merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6’lık depremler, 10 ilimizde büyük yıkım ve binlerce can kaybına sebep oldu. Depremden en çok etkilenen illerden biri de Adıyaman oldu. Kahtalı Mıçe de depreme memleketi Adıyaman’da yakalanmış ve çok sayıda akrabasını kaybetmişti.

KAHTALI MIÇE KİMDİR?

Mustafa Aslan, 1953 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Kahta Kubilay İlkokulu’nda okudu. Çocukluğunda pamuk tarlasında çalıştı, bu sebeple ilkokulu dokuz yılda bitirebildi. Ortaokul diplomasını daha sonra dışardan imtihanlara girerek aldı. 17 yaşından itibaren Kahta’da türkücülük yaptı, düğün ve konserlerde türküler söyledi. Okulunu bitirdikten sonra Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü’nde işe başladı.

1989-1990 yıllarında Gaziantep’de yaşayan Kahtalı Mıçe, 1991’de İstanbul’a göç etti ve bir süre İstanbul’da yaşadıktan sonra Şanlıurfa’ya yerleşti. Yıllarca Nuri Sesigüzel, Ahmet Sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Şerif gibi sanatçıların eserlerini seslendirdi. 1975’te Hülya Hanım’la evlenen Kahtalı Mıçe’nin dört çocuğu bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir